Hore

8 dôvodov prečo sú bývalí športovci ideálni do práce či biznisu.

Olympiáda v Riu nám pred chvíľou skončila. A tak, ako každé 4 roky, aj tentokrát sme mohli sledovať tých najlepších športovcov na svete v súbojoch o ,,titul nesmrteľnosti”.
Šport mal v spoločnosti vždy špecifické postavenie. Tí najlepší športovci sú našimi vzormi, sú uznávaní, dobre platení, oceňovaní, pozývaní ako hostia na konferencie či medzi smotánku. Otázkou však je, ako športové prostredie formuje charakter, vlastnosti a postoje človeka. Majú športovci výhodu v pracovnom živote oproti ľuďom, ktorí sa nikdy žiadnemu športu nevenovali? Je šport prospešný nielen pre naše telo ale rovnako aj pre naše ostatné schopnosti či charakter?
Ako bývalý športovec nižšie uvádzam 8 dôvodov, prečo majú podľa mňa športovci navrch.

1. Konkurenčné prostredie

Konkurencia sa v športe začína už odmalička. Niektoré ,,slabé kusy” síce postupne končia už v mladom veku, väčšina z nich však v športe naďalej pokračuje. Veď ktorý otec to s dieťaťom ,,zabalí” iba preto, že dieťa nevyniká v 9-tich rokoch? Až na niektoré výnimky, akými sú obrovské svetové talenty, ktoré odmalička dominujú počas celej kariéry, vo väčšine športov sa pravý potenciál stať sa vynikajúcim športovcom začína ukazovať vo veku 15 - 20 rokov. Konkurencia teda postupne nekončí, len dozrieva. Rovnako ako v biznise. A vďaka športu ste na konkurenciu pripravený už od útleho veku.

2. Princíp ,,Niečo za niečo”

BORISJANKOVSKY

Pokračujte v čítaní svojho článku s
prémiovým členstvom

1,90 € mesačne

Odoberať teraz

Už ste členom? Prihlásiť sa